четвер, 23 червня 2022 р.

Вручення документів про здобуття повної середньої освіти

 Щасливих життєвих доріг, випускники 2022!!!


Хай буде мир на всій землі!

Щасти вам, юні журавлі,

Хай буде мирним ваш політ,

Своїм життям здивуйте світ!




пʼятниця, 17 червня 2022 р.

Памятки щодо шкідливих звичок

 За здоровий спосіб життя - без алкоголю

Алкоголізм – це хронічне захворювання, викликане систематичним вживанням спиртних напоїв. На цей згубний шлях, який може призвести до хвороби, стають люди, які потрапляють під негативний вплив, - в першу чергу молоді люди з нестійкою нервовою системою. Якщо здоровий чоловік вперше почав вживати спиртні напої у віці 25-30 років, то алкоголізм у них може розвинутися через 10-20 років, то  в 17-літньому віці – термін розвитку хвороби скорочується до 5-7 років, в 14-15 років – до 2-3 років. У жінок алкоголізм розвивається в 3-5 разів швидше, ніж у чоловіків. Як правило, у 87% дітей алкоголіків також розвивається залежність від спиртного. Кожна третя смерть на Землі – від алкоголю.


Ось деякі варіанти відповіді на пропозицію випити:

  • Ні (твердо).
  • У мене відповідальні змагання, я до них готуюсь.
  • Сьогодні модно бути здоровим.
  • Я не хочу,бо знаю чим це закінчиться.
  • Нове покоління вибирає «Pepsi».
  • Чому я тобі повинна пояснювати, що я не хочу!

Тютюнопаління – це не для мене!

Тютюнопаління – це одна з найбільш шкідливих звичок людей, яка має 500-
літню історію, що розпочалася після відкриття Колумбом Америки.

         Нікотин, який знаходиться в тютюні, викликає оманливе відчуття повного благополуччя та спокою. Але це буває лише на початковій стадії вживання. Систематичне вживання нікотинових виробів в підлітковому віці шкідливо впливає на розвиток організму: загальмовується процес статевого розвитку, сповільнюється ріст, погіршується розвиток всіх органів і м’язів, шкіра втрачає свою еластичність, з’являються зморшки, погіршується пам’ять, знижується увага, погіршується сон апетит.

Запам’ятай:

у курців в 3 рази збільшується ризик серцевого нападу, ніж у тих, хто не палить;
в 2,5 рази – ймовірність інфекційних респіраторних захворювань;
більше 80% випадків захворювання на рак легенів припадає на долю курців;
курці хворіють в 3,5 рази частіше;
на долю курців припадає у 2 рази більше нещасних випадків на виробництві;
ризик померти з різних причин у курців на 70% вищий, ніж у некурців;
65% чоловіків, які страждають на понижену потенцію, є курцями;
якщо жінка палить під час вагітності, дитина може народитися ослабленою, з недостатньою вагою, вродженими вадами та хронічними захворюваннями;
вже 38 млн. американців кинули палити;
розпочавши палити у ранньому віці, потім стає все складніше кинути.
 

Якщо ти не палиш і не знаєш, як відмовитися від пропозиції запалити, скористуйся цими порадами:

  • Я пробувала (пробував), мені від цього погано!
  • Я не хочу палити!
  • Я зробила (зробив) для себе вибір – не палити!
  • Цей «кайф»  не для мене!
  • Мені не подобається твій запах, і я не хочу пахнути так як ти.
  • У мене алергія на тютюновий дим.
  • Ми з тобою домовлялися більше не палити.
  • Від паління шкіра стає старою та жовтою.
Скажи «Ні!» наркоманії

Для деяких людей навіть одноразового вживання наркотиків буває достатньо, щоб
потрапити в полон наркотичної залежності. Людина, яка захопилася наркотиками з часом потрапляє до злочинного середовища. Злочинність та наркотики йдуть в парі.

      Пропонуємо варіанти відповідей на пропозицію вжити наркотики:

  • «кайф» проходить, а проблеми залишаються;
  • мій знайомий недавно помер від передозування;
  • наркомани рано вмирають;
  • боюсь народити чудовисько;
  • це пахне ув’язненням;
  • я знаю, що навіть від одного уколу можна стати наркоманом.
Якщо з тобою трапилася біда і ти почав (почала) «цікавитися» наркотиками,
алкоголем чи тютюном, пам’ятай, що при бажанні можна позбутися цієї залежності. Варто якомога раніше розпочати лікування. А перш за все – відверто поговорити з батьками.

      Ось декілька порад, які допоможуть тобі в цьому:

  • будь тверезим, коли розмовлятимеш (ніяких наркотиків чи алкоголю);
  • розмовляй без жаргонних та нецензурних виразів;
  • найкраще  відразу розповісти про справжній стан справ;
  • дотримуйся теми – не міняй її;
  • не звинувачуй батьків і не перекладай на цих відповідальність;
  • якщо можеш, пообіцяй батькам не вживати наркотики, алкоголь чи тютюн за кермом,       школі чи під час інших важливих справ.

      Крім того, допомогу ти можеш знайти серед своїх друзів вчителів, друзів  сім’ї, у психолога. А також – в центрах соціальних служб для молоді, наркодиспансері, в службах у справах неповнолітніх. В цих закладах лікування у випадку самостійного звернення лікування проводиться анонімно

Здоровий спосіб життя!!!

 

Здоровий спосіб життя!

Здоровий спосіб життя - це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок. В наш час здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна стати обов’язковою справою, образом життя.  Іноді людині просто не вистачає імпульсу для того, щоб поміняти свій стиль життя і звички: багато хто навіть не уявляє, в який спосіб підійти до цього. Тому пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

 

правило № 1 


Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Можна і потрібно вживати тільки натуральні продукти. До них в список варто віднести овочі, фрукти, горіхи, ягоди, рибу, м’ясо, молочні продукти і морепродукти, яйця. До мінімуму необхідно звести вживання штучних продуктів, напівфабрикатів, натуральних продуктів, що містять хімічні добавки. До таких продуктів-табу відносять: газовані напої, синтетичні соки, сирки і йогурти хімічного виробництва, деякі м’ясні вироби, приправи і майонез. Особливо шкідливою їжею вважаються бульйонні кубики, фастфуд, готові сніданки, солодке, борошняне і багато іншого.

 

правило № 2 

Заняття спортом вводьте поступово. Якщо ваш організм вже «забув», що таке фізкультура, то надмірні фізичні навантаження відразу можуть тільки нашкодити.

 Особливо важливий рух для дітей. Дитячий організм потребує 90 хвилинах фізичної активності щодня. Як мінімум 30 хвилин в день треба присвячувати аеробним вправам. Найкраще прищеплювати їм звичку здорового способу життя на власному прикладі. Пам'ятайте, що ожиріння є найбільш серйозною загрозою для здоров'я сучасних дітей та молоді.

Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! 
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. 
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! 

 

 правило № 3 

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю. 

 

правило № 4 

 

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня. 
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.  Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги. 

 

правило № 5 

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!  І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу! 

 

правило № 6 


Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу! 
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.». 

 

правило № 7

Працюючи за комп'ютером, сидите прямо, тримайте правильну поставу, робіть перерви і періодично вставайте, щоб розім'ятися.

Шлях до здорового способу життя лежить від самої людини, від її розуміння світу, тому вибір свого життя (здоровим воно буде чи ні), так само, як і відповідальність за свій вибір залежить лише від нас. Пам’ятайте: Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях! 


Матеріали з сайту https://shpykivska-gromada.gov.ua/zdorovij-sposib-zhittya-1529496298/


понеділок, 13 червня 2022 р.

відеоролик до СВЯТА ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

            Там, за сонячним небокраєм, - наші мрії, на щастя надії,
                     Упевнені, віримо, знаємо: Перемога в серцях пломеніє!

     Сьогодні  в нашому ліцеї завершується нелегкий 2021-2022 навчальний рік, який війна розділила на дві половини – до 24 лютого  і після. На жаль, цього року в нашому ліцеї урочисто не пролунає останній дзвоник, і не збере учнів на оновленому шкільному  подвір’ї. Ошатні приміщення рідного ліцею тримають у собі ностальгію за дзвінкими дитячими голосами. Дуже шкода, що випускники не отримали свята, яке буває раз у житті. Але в Книзі Мудрості перегорнуто ще одну свою сторінку, а безмежна кількість непрочитаних - надихає рухатись далі. І свято  сьогодні  відбувається, але в незвичній формі. Для вас, шановні здобувачі освіти, відео вітання від директора, учителів, першокласників, випускників. 

     Цьогорічний останній дзвоник запам’ятається нам таким, але сподіваємося, що у наступному навчальному році, ми  здобудемо Перемогу і повернемося 1 вересня до очного навчання та традиційних святкувань під мирним небом України! Зичимо добра й благополуччя, здоров’я і миру у ваших домівках! 

"І буде мир...І вишні зацвітуть
У рідному моєму краї.
Лелеки добру звістку принесуть:
"Кінець війні, ми ворога здолали!"

І на світанку вмиється Земля
Ранковою холодною росою.
І буде чути пісню солов'я,
А не ревіння літаків над головою".

СЛАВА УКРАЇНІ!